29 березня відбувся пленум правління НСЖУ, в якому взяли участь також новообрані голови обласних організацій спілки: Дніпропетровської — Олексій КОВАЛЬЧУК, Івано-Франківської — Вікторія ПЛАХТА, Вінницької — Василь ПАЛАМАРЧУК, Хмельницької — Йосип ЯДУХА. На пленумі були обговорені питання проведення ХІІ з’їзду НСЖУ.
Ухвалено порядок денний і регламент проведення з‘їзду, який буде запропонований делегатам, а саме:
1. Звіт про роботу спілки за період з 19 квітня 2007 року до 24 квітня 2012 року (доповідач – голова НСЖУ Ігор Лубченко).
2. Звіт ревізійної комісії (доповідач – в.о. голови ревізійної комісії Йосип Бурчо).
3. Про зміни у Статуті НСЖУ (доповідач – секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська).
4. Вибори голови Національної спілки журналістів України.
5. Вибори голови ревізійної комісії НСЖУ.
6. Вибори правління НСЖУ.
7. Вибори рвізійної комісії НСЖУ.
8. Про кодекс журналістської етики.
9. Ухвалення документів з’їзду.
Оскільки доповідь голови НСЖУ і проект змін до статуту були опубліковані в №3 журналу «Журналіст України», і з ними має можливість ознайомитись кожен делегат заздалегідь, Ігор Лубченко на з‘їзді виголосить тільки вступне слово. І таким чином робота журналістського форуму буде динамічною, в обговоренні майбутнього спілки візьме участь якомога більше журналістів з регіонів.
З‘їзд відбуватиметься два дні -24-25 квітня в Києві, на теплоході «Генерал Ватутін», де й будуть жити делегати.
На з‘їзді будуть обрані керівні органи спілки, і оскільки Ігор Лубченко висловив намір більше не балотуватися, деякі обласні організації вже запропонували на посаду голови свої кандидатури. Зокрема, кияни — Віктора НАБРУСКА, черкащани — Олега НАЛИВАЙКА. Про це також йшлося на пленумі.
Олег НАЛИВАЙКО, президент агентства УНІАН, секретар НСЖУ, відповідальний за міжнародні зв‘язки, розповів учасникам пленуму про останню поїздку делегації НСЖУ в Страсбург і Брюссель, де відбулися зустрічі з єврокомісаром з питань розширення Штефаном Фюле і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, членом Європарламенту Мареком Сівцем, секретарем Венеціанської комісії Томасом Маркертом, генеральним секретарем Міжнародної федерації журналістів Бентом Коста, генеральним секретарем Європейської федерації журналістів Стефаном Пирсом та іншими. Обговорили нагальні питання в Міжнародній та Європейській федераціях журналістів, штаб-квартири яких розташовані в Брюсселі. Як відомо, НСЖУ є членом МФЖ.
Головна мета поїздки, розповів Олег НАЛИВАЙКО, — порівняти основні підходи в питаннях свободи слова, почути оцінки подій в Україні з боку Ради Європи і Єврокомісії, довести до відома керівників цих інституцій ситуацію з медіа в Україні. Дуже багато питань було пов’язано з політичною ситуацією в Україні, особливо в плані підготовки до виборів і в плані гучних судових процесів. Представників Ради Європи дуже цікавило, як розвиваються медіа в регіонах.
Учасники пленуму заслухали також ряд повідомлень, обмінялися думками щодо поточних питань.