Ще зі студентських років Станіслав Повод заявив про себе як про творчу особистість – писав вірші, виступав як літературний критик. Атмосфера 60-х, спільнота літературної студії «Гарт» сприяли цьому: з їх студентського товариства згодом вийшло багато відомих журналістів, літераторів. І Станіслав Іванович завжди був серед них своїм.
Навіть його подальша робота на різних управлінських посадах завжди була невіддільною від роботи з публіцистичними текстами, із засобами масової інформації. Він був не лише уважним читачем, глядачем і слухачем, але й завжди ретельно працював над власними матеріалами.

У непростий, переломний час для системи державного телебачення та радіомовлення України, коли для українських ЗМІ кардинально змінювалися політичні, правові, економічні умови їх діяльності, Станіслав Іванович Повод очолив Дніпропетровську обласну державну телерадіокомпанію. Завдяки його досвіду, ініціативності, наполегливості вдалося не лише зберегти багаторічні надбання знаного творчого колективу, але й створювати та розвивати нові канали телебачення й радіо, практично наново розбудовувати регіональну телевізійну мережу, оновлювати обладнання. Поєднання притаманних Станіславу Івановичу системності в управлінні та творчого підходу сприяло тому, що дніпропетровські телевізійники й радійники і тоді залишалися одними з лідерів в Україні у царині власного телерадіовиробництва, потужно заявляли про себе на всеукраїнських телерадіофестивалях, конкурсах, представляючи якісні програми, фільми. Згодом досвід Станіслава Івановича Повода став у пригоді й під час роботи у подальшому над розвитком телерадіомовлення на Київщині та Дніпропетровщині.
Як авторитетний спілчанин Станіслав Іванович декілька разів обирався делегатом з’їздів Національної спілки журналістів України, обласних конференцій, наполегливо відстоював права журналістів. За його сприяння постійно зростала первинна журналістська організація телерадіокомпанії.
Та й сьогодні Станіслав Іванович бере активну участь у житті обласної організації Спілки. Він – один з постійних учасників Дискусійного клубу. Його міркування, акценти щодо тих чи інших аспектів сучасного життя, шо обговорюються, як завжди, влучні, зважені, аргументовані. Також він був ініціатором та учасником надзвичайно пізнавального прес-туру дніпровських журналістів Полтавщиною – місцями, пов’язаними із життям та діяльністю академіка В.І. Вернадського.
З ювілеєм Вас, Станіславе Івановичу! Міцного здоров’я, бадьорості, творчого натхнення на багато-багато років!
З повагою
Правління Дніпропетровської обласної організації
Національної спілки журналістів України