24.07.1921 — 24.07.2021… Сто років — стільки ж кроків… лише вгору сходинками від досягнутого. Допоки живі носії пам’яті, найкращі напрацювання від дня народження молодіжної газети мають перспективи розвитку. Адже пам’ятати — це діяти. Щиро вітаємо з ювілеєм усіх прапорян за покликанням! Вони й наразі діють, зберігаючи в собі молодість і вірність професії, тому їм вік — не завада, скоріше — стимул повсякчас іти не стільки в ногу з часом, скільки — на випередження. А відтак — МНОГАЯ ЛЄТА, «ПРАПОРЕ ЮНОСТІ»!
Оргкомітет «ПЮ»-100» уособлює щирі наміри найактивніших з активних ювілейну дату сприйняти за точку відліку серйозних досліджень щодо моделі медіа-проєкту, потрібного сучасній молоді. Утворився ж оргкомітет, аби розставити правильні акценти стосовно ролі молоді в суспільстві сьогодні з перспективою на завтра. Наш досвід переконує: юні сподіваються на саморозкриття лише там, де попит на затребуваність. Ми готові попрацювати саме на такий попит.
Хто з нами?
… Ви почули — вітаємо.
Нам дуже важливо знати, що є високоморальні профі, спроможні забезпечувати суспільство якісною інформацією. Нам дуже шкода, що наш ювілей у масці, образно кажучи, бо через карантин провести грандіозну підготовчу кампанію неможливо. Та ми реально проголошуємо, що бренд «Прапор юності» діяв безперервно відтоді, як первинна журналістська організація «Прапор юності» стала юридичною особою — засновником низки проєктів, у тому числі й друкованих видань. Зокрема, газета «Естафета» в тому форматі, що є сьогодні, склалася на базі «ПЮ», виокремилася в самостійну медіа-структуру, виходить у світ — і має й досі підтримку від первинної журналістської організації «Прапор юності». Голова цієї самої первинної є директором підприємства об’єднання громадян «Чорнобилець Придніпров’я», якому в повсякденній роботі активно сприяють прапоряни за покликанням. Усіх не злічити, але спасибі — кожному. Насамперед за глибоке розуміння проблем, актуальних у термін розпаду СРСР і становлення самостійної, незалежної України. У числі таких було здоров’я молоді, моральне та фізичне. Прапоряни обрали пріоритети, зважаючи на прискорені темпи інвалідізації населення, надто ж після катастрофи на Чорнобильській АЕС. А решту проєктів допоки не встигли пустити вслід за найактуальнішими. Довелося призупинити. Але все корисне, чого досягли, не втрачаємо. Життя ж не припиняється, виникне можливість і відновити все хороше, і винайти щось нове. Головне — особиста налаштованість на творче довголіття.
Сповна відтворити біографію молодіжного видання — велика робота, що попереду. Ніяк без того. В історії все має бути, як є. А сьогодні…
Не ставте свічку пам’яті — спалахніть піною келихів за невмирущість бренду. Говоримо в жанрі алаверди: «Любіть молодость у собі, а не себе в молодості» — «Любіть «Прапор юності» в собі, а не себе в «Прапорі юності» — «Шануймося, бо ми того варті!»
Валерій ІНШАКОВ — координатор проєкту «ПЮ»-100»
Наталія АБРОСИМОВА — голова ПО СЖУ «Прапор юності»
Контакт: p_yunosti_100@meta.ua