Днями відбулося чергове засідання Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ. Серед актуальних питань, які розглянули колеги, – прийом до лав журналістської Спілки нових членів, розмір вступних та членських внесків, планування роботи обласної організації з урахуванням викликів та проблем сьогодення.
«Лави журналістської Спілки поповнюються. Минулого року ми взяли на облік Дніпропетровської обласної організації 17 спілчан. Нині маємо три кандидатури на прийом до НСЖУ. Одна заявка надійшла через сайт НСЖУ, де можна заповнити онлайн-форму. Така новація надає можливість стати членом нашої авторитетної журналістської організації, – зауважив голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук. – Втім, вважаю, треба дбати не про кількість, а про якість. Ті, кого приймаємо, мають бути не лише задіяні у медійній сфері, а й готові активно включатись у роботу організації. Тож, тут є важливим особистий контакт із вступниками».
Під час засідання члени Правління прийняли рішення з 1 квітня 2024 року встановити новий розмір вступних та членських внесків для працюючих спілчан, студентів навчальних закладів, пенсіонерів. Від сплати звільняються ті, хто служить у лавах ЗСУ. Станом на сьогодні діють членські внески, затверджені у 2017 році.
Нагадуємо, сплачувати членські внески можна двома способами: безпосередньо завітавши до офісу обласної журналістської організації або перерахувати на розрахунковий рахунок ДОО НСЖУ. Суму до сплати та банківські реквізити можна уточнити за тел..: 098-610-69-11, (056) 744-16-46 чи електронною поштою: dnepr.nsju@gmail.com.
Щороку проводиться ревізія членів НСЖУ щодо дотримання статутних норм. Згідно з п.3.5 Статуту НСЖУ за несплату членських внесків без поважних причин протягом двох років членство НСЖУ може бути припинене.
Олексій Ковальчук поінформував присутніх про поточну роботу щодо стану справ з оформлення документації на право власності на приміщення, у якому знаходиться обласна журналістська організація.
Про ключові напрямки та пріоритети в роботі Центру журналістської солідарності, який діє на базі обласного осередку, розповіла координаторка Наталя Назарова: «Через наш Центр безпосередньо відбувається адміністрування звернень про допомогу. Ми оперативно реагуємо у разі пошкодження житла колег внаслідок прильотів. Окрім того продовжуємо дбати про безпеку журналістів, підтримувати роботу медіа. Співпрацюємо з медійниками-переселенцями».
До зони відповідальності дніпровського Центру входять також Сумський, Полтавський, Кіровоградський і Черкаський регіони. Так спілчани з інших регіонів відчувають наше плече. Днями відбудеться спеціалізована нарада із представниками ОО НСЖУ підшефних областей за участі голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та першого секретаря НСЖУ Ліни Кущ. Під час онлайн-зустрічі буде визначено пріоритетні потреби медіа і медійників та можливі шляхи співпраці.
«Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ми взяли під свою опіку Луганську журналістську організацію. А нещодавно і Херсонську. Наше завдання – налагоджувати зв’язки зі спілчанами. Колеги завжди можуть розраховувати на нашу допомогу і підтримку, журналісти важливі!», – зазначив Олексій Ковальчук.