На юридичну гарячу лінію для журналістів та медіа надходять запитання не лише локального, а й загального характеру. Cеред них – немало звернень від медійників, які працюють або планують працювати у зоні бойових дій.
Оприлюднюємо відповіді фахівців на ті з них, які цікавлять багатьох медійників.
Що потрібно фіксеру, аби отримати акредитацію ЗСУ?
На запитання відповідає Тетяна Уралова, експертка з безпеки журналістів Мережі центрів журналістської солідарності НСЖУ.
Правила отримання акредитації для фіксерів практично такі самі, як для представників медіа. Єдина відмінність – для фіксерів не є обов’язковим наявність журналістського посвідчення.
Проте, якщо ви плануєте надавати інформаційну підтримку в роботі іноземним журналістам, маєте надати відповідний лист від керівника їхнього засобу масової інформації.
Докладно про порядок отримання акредитації у додатку 3 до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України від 03.03.2022 №73.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку. Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ!