На юридичну гарячу лінію для журналістів та медіа надходять запитання не лише локального, а й загального характеру. Немало з них – за зверненнями через мережу Центрів журналістської солідарності НСЖУ.
Оприлюднюємо відповіді фахівців на ті з них, які цікавлять багатьох медійників.
«До нас звертаються читачі газети, які вже почали отримувати тисячу гривень за програмою «Зимова єПідтримка». За рішенням уряду, ці кошти можна використати також на передплату українських газет та журналів. Який порядок оформлення такої передплати?»
На запитання відповідає юрист Даніл Сербін, IBC Legal Services.
Відповідно до програми «єПідтримка» громадяни можуть отримати тисячу гривень на оплату товарів та послуг. Заявки від громадян на виплату прийматимуться до лютого 2025 року.
Гроші можна витратити на оплату: комунальних послуг, медичних послуг, освітніх послуг, купівлю ліків, книжок, одягу, автобусних та залізничних квитків, військових облігацій, а також на транспорт, мобільний зв’язок, страхування. Зокрема, програма передбачає можливість оформити передплату на друковані видання.
Для оформлення передплати за гроші єПідтримки необхідно перейти за посиланням – https://peredplata.ukrposhta.ua/ та обрати необхідне видання. Знайти видання можна за назвою, індексом, тематикою. Далі необхідно вказати період, на який хочете оформити передплату (зараз доступна передплата на 2025 рік). Далі – оформити замовлення, вказавши поштову адресу, ПІБ замовника, телефон, e-mail. Після цього – зазначити реквізити картки «єПідтримка» та провести оплату, натиснувши «Оплатити».
Нагадуємо, що для журналістів працює безкоштовна гаряча лінія юридичної допомоги НСЖУ. Українські медійники та медійниці можуть отримати консультації від висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «IBC LEGAL SERVICES» – адвокатів та юристів із великим досвідом.
Ми гарантуємо:
● повну конфіденційність;
● професійну, кваліфіковану допомогу;
● якісну та швидку відповідь на поставлене питання.
Для звернення необхідно заповнити спеціальну форму: http://surl.li/evrmg. Сервіс є повністю безкоштовним і доступним із будь-якого регіону чи країни.
Юридична гаряча лінія працює під егідою мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів.