Польський фотожурналіст-фрілансер Себастьян Плохарський висвітлює війну в Україні вже дев’ять років. Тривалий час він працює на Донеччині. Професійне захисне спорядження – бронежилет, шолом та аптечку – другий рік отримує у користування в Дніпровському центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Незалежний документаліст співпрацює з багатьма польськими виданнями, серед яких Newsweek Polska, oko.press, Gazeta Wyborcza. Для телеканалу ВВС як режисер готував документальні фільми про війну, зокрема робив відеоматеріал про загиблих у Соледарі британських волонтерів Крістофера Перрі та Ендрю Бегшоу.
Зараз Себастьян документує події у містах Торецьку та Нью-Йорку Донецької області для свого проекту MakeCoffeeNotWar.info, а ще готує фільм про евакуацію та становище людей, які живуть на сході України.
– Виїжджаємо до лінії фронту декілька разів на тиждень, тож захисне спорядження від НСЖУ постійно використовується. Поїздки до Нью-Йорка – це справжній «стрибок у пекло», – розповідає журналіст. – Швидко машиною туди, евакуація людей і дуже швидко повертаємося. Увесь час повсюди бомби з літаків, артилерія і дрони-камікадзе…
Під час останньої поїздки до Торецька вийшла з ладу система кріплення та амортизуючих прокладок, і тепер каска зовсім не тримається на голові.
– Ми подбаємо про заміну захисного спорядження для польського колеги, – зазначила координаторка Центру журналістської солідарності НСЖУ у Дніпрі Наталя Назарова. – А цей «відпрацьований» шолом передамо до музею Національної спілки журналістів України, як свідчення небезпечної та напруженої роботи журналістів, котрі документують злочини російських окупантів.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ можна взяти у тимчасове користування якісне захисне спорядження – брендовані написом PRESS бронежилет із шоломом, тактичну аптечку. Прокат безкоштовний, але обов’язково за наявності акредитації ЗСУ!
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС.