
Цього тижня у Дніпрі розпочався всеукраїнський з міжнародною участю фестиваль екранних мистецтв «Незламна Україна – 2026». Його промовисте гасло «Світло крізь терни: чотири роки стійкості» розгортає ідею та мету представлених робіт – утвердження еволюції духу українців.
Стрічки різні за формою, змістом, жанрами у чотирьох номінаціях фестивалю: «Обличчя незламних», «Хроніки спротиву», «Мистецтво в окопах», «Дім як метафора». Вже зараз надіслано 42 екранних твори з різних міст України, а також Канади, Норвегії, Польщі, Німеччини.
Фестиваль триватиме впродовж всього року, і по суті є відкритим – відзняті стрічки, особливо в зоні воєнних дій, що перебувають на завершальному етапі створення, можуть взяти участь у подальших показах. А всі вони триватимуть в офлайн та онлайн форматах, глядачі в своїх містах зможуть переглядати фільми у зручному їм доступі.
Серед авторів фільмів – не лишень професійні журналісти, режисери, оператори. А нерідко – військовослужбовці, волонтери: відзняті на мобільні гаджети документальні кадри цінні своєю достовірністю, хронікою правди війни та драматичними долями людей в її надскладних обставинах.
Переповнена глядацька зала у Дніпровському Будинку мистецтв, де відбулося відкриття фестивалю та триватимуть подальші покази, стоячи вшанувала пам’ять загиблих на війні героїв-захисників. У багатьох на очах були сльози, нерідко стискалося серце, коли на великому екрані поставали відзняті історії боротьби проти російського агресора наших незламних людей і наших міст.
Дніпровські кінематографісти – автори фільму «Тільки куля» Олександра Тронь (сценаристка та режисерка) і оператор Олег Родіонов теж свою проникливу роботу присвятили відомому актору і воїну, нашому талановитому землякові Якову Ткаченку, який загинув на війні. Глядачі вдячними оплесками вітали цей фільм, а також документальні стрічки «Біженець» (Україна-Норвегія) та «Дядько «Чорнозем» (Запоріжжя).
Організатори всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв – Департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради, Національна спілка кінематографістів України, Дніпровській Будинок мистецтв – запрошують підтримати участю у заходах та кінопереглядах усіх охочих. Щоденна історія нашої боротьби проти ворога триває.
Найближчі покази 2 та 3 березня о 16-ій годині у синій залі Дніпровського Будинку мистецтв (вул.Філософська, 23). Вхід вільний.
Валентина Орлова, фото авторки
Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів




