Від самого народження та до кінця життя людина навчається. Кожна дія – це результат напрацьованого алгоритму, який допомагав до цього роками.
Останнім часом зберігається тенденція того, що навчатися стає складніше й складніше. Матеріал гірше засвоюється та на звичайні вправи витрачається багато часу. Саме тому я вирішила провести дослідження над собою та випробувати різні методи та лайфхаки для занять, щоб вдало «прокачати» свій мозок.
Для початку слід розуміти, що є аудіали (ті, хто краще сприймає більшу частину інформації на слух), візуали (ті, хто краще сприймають інформацію за допомогою зору) та кінестетики (ті, хто сприймає все тактильно). Тому для кожного ці способи будуть більш чи менш ефективними. Це слід пам’ятати! Але кожен може підлаштувати їх під себе.
Тестувала я все комплексом, бо так було зручніше, але результат підведу під кожним із методів.
Перший метод має назву «25×5». Суть в тому щоб поділити свій робочий час на частини: 25 хвилин – праця, 5 хвилин – відпочинок. Щодо мене, я звикла працювати хаотично, робити перерви, коли мені заманеться, та постійно відволікатися. Спочатку непросто було налаштуватися, й це навпаки заважало. За часом слідкувати було складно, а будильник дзвенів у найнезручніший момент. Але це того вартувало – допомагає систематизувати справи та тренує концентрацію, і навіть зараз я пишу статтю, використовуючи його. Це зручно (хоча й не одразу).
Другий метод називається «5 повторень». Він допомагає запам’ятовувати все, що завгодно. Взагалі через добу, зі 100% того, що людина вивчила, в пам’яті залишається тільки 30%. Головна мета способу – підвищити відсоток. Але є різниця між часом повторень згідно з тим, чи перманентно треба знати інформацію. Я випробовувала швидший спосіб «до екзамену». Це найлегше нововведення та найзручніше з усіх, що я спробовувала. А перевіряла це за допомогою тестів.
Доречі це третій метод. «Тестування» перевіряє засвоєне та виявляє моменти, де ти погано чи зовсім НЕ розумієшся. З його допомогою можна підсумувати якусь тему чи просто перевірити знання. Мабуть через це я звикла до тестів та вони є моєю найулюбленішою вправою. Знайти їх можна просто в інтернеті, написавши у рядку запитів потрібний саме тобі, як я і робила.
Лайфхаків для самовдосконалення безліч і кожен знайде для себе свої. А я запропонувала те, що дійсно працює для мене.
Тож, шановні читачі, шукайте себе, навчайтеся. Перед вами цілий всесвіт можливостей, не розгубіть їх. Бо вклад, який ви робите у свій розум зараз, потім повернеться приємним сюрпризом!
Вікторія Безима,
студентка 3 курсу Університету митної справи та фінансів,
спеціальність «Журналістика».