Відбулося розширене засідання секретаріату правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, яке провів новообраний голова професійного об’єднання працівників засобів масової інформації регіону, головний редактор газети «Вісті Придніпров’я» Олексій Ковальчук.
Розглянуто ряд актуальних питань. Зокрема, протягом місяця вирішено узагальнити, допрацювати і схвалити пропозиції, які були висловлені під час проведення XVI звітно-виборчої конференції Дніпропетровської обласної організації НСЖУ 24 лютого 2012 року. За кожним таким рішенням закріпити відповідальних з числа членів секретаріату та правління обласної журналістської організації або окремих членів Спілки, які не входять до складу секретаріату чи правління (за їх згодою). Відповідальні за конкретні напрямки роботи відтепер щоквартально доповідатимуть про результати своєї діяльності.
На розширеному засіданні секретаріату правління ДОО НСЖУ гостро постало питання про необхідність посилення захисту прав журналістів перед владними структурами та власниками засобів масової інформації. Учасники засідання дійшли висновку: розробити окреме Положення про створення та діяльність комісії оперативного реагування на факти утисків свободи слова, прав журналістів тощо.
Окрема тема – ставлення до ветеранів журналістського цеху. Нині почастішали їхні справедливі нарікання та скарги на зростаючу неувагу до тих, хто десятиліття відпрацював на журналістській ниві, а вийшовши на заслужений відпочинок, залишаються ледь не забутими.
Секретаріат правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України вирішив визначити 5 травня як «День ветерана журналістики Дніпропетровської області» і проводити його щороку, починаючи з 2012 року.
Згодом буде розроблено, затверджено та виготовлено почесний знак «Ветеран журналістики Дніпропетровської області», який в урочистій обстановці вручатиметься тим, хто відпрацював у засобах масової інфо-рмації 25 і більше років.
Ухвалено також рішення про створення «Почесної Книги Пам’яті», куди заноситимуться імена провідних журналістів Дніпропетровської області.
Прийнято рішення про створення Ради ветеранів при секретаріаті правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.
Окремим стратегічним напрямком діяльності Дніпропетровської обласної організації НСЖУ визначено поліпшення та удосконалення журналістської майстерності спілчан та підготовки молодих журналістських кадрів для майбутньої роботи в засобах масової інформації. Для цього будуть проводитися навчальні семінари-тренінги з актуальних питань, а з часом відновлено роботу «Школи молодого журналіста».
Прийнято рішення про заснування ряду іменних журналістських премій – зокрема, журналістської премії імені Олександри Дем’яненко, журналістської премії імені Аркадія Пальма, журналістської премії імені Павла Богуша. До Дня журналіста, що відбудеться 6 червня 2012 року, запропоновано затвердити такі номінації творчих конкурсів ДОО НСЖУ:
— «Вірність професії»;
— «Краща журналістська робота року» (журналістська премія імені Олександри Дем’яненко);
— «Краща публіцистична робота року» (журналістська премія імені Аркадія Пальма);
— «Люби і знай свій рідний край» (журналістська премія імені Павла Богуша;
— «Журналістський дебют»;
— «Журналістське розслідування»;
— номінація для інтернет-журналістів (назва обговорюється).
Секретаріат правління обласної організації НСЖУ з 1 січня 2012 року затвердив також розміри членських внесків та вступних внесків при вступі до Національної спілки журналістів України.
Прийнято також рішення про те, що члени НСЖУ, яким виповнилося 70 років, повністю звільняються від сплати членських внесків.
Голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України Олексій Ковальчук закликав членів секретаріату та правління ДОО НСЖУ відповідально поставитися до вирішення окреслених завдань, подякувавши всім за активну та злагоджену роботу.
Костянтин Ковзан
Член секретаріату ДО НСЖУ