
У Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ вже майже рік працює пункт прокату захисного спорядження для медійників, котрі їдуть працювати у небезпечні райони.
За цей період у тимчасове безкоштовне користування було видано 36 комплектів – сертифікованих бронежилетів із написом «PRESS», шоломів і тактичних аптечок.
– До Дніпровського Центру звертаються журналісти локальних ЗМІ, – розповідає координаторка Наталя Назарова. – Вони із волонтерами їздять на передову, щоб передати воїнам допомогу, спілкуються з бійцями, записують їхні історії. Ми даємо спорядження фотокорам, які фіксують російські злочини, фіксерам, котрі працюють із іноземними журналістами на сході України та на деокупованих територіях.
Послугами пункту прокату користуються також медійники, які висвітлюють війну в Україні для іноземних видань. Так, у захисному спорядженні, отриманому в нашому центрі, вже тривалий час на Донеччині працює польський журналіст-фрілансер, фотограф Себастьян Плочарський. Як режисер він готує два документальні фільми про війну, співпрацює з багатьма польськими виданнями, телеканалом BBC.

– Дніпро – це місто, звідки журналісти вирушають до зони бойових дій у відрядження і куди повертаються. Тому наш пункт прокату захисного спорядження користується великим попитом, – коментує координаторка Центру. – Минулого тижня ми видали бронежилет із шоломом та аптечку дніпровському фіксеру Костянтину Карнозі, який супроводжує французького телевізійника-документаліста. До речі, Костянтин не вперше до нас звертається. У квітні він працював по всій лінії фронту від Харкова до Херсона із німецьким фотографом, який готував матеріали для Welt, Spiegel та інших німецьких видань.
Тож, якщо вам для роботи потрібні засоби захисту, їх можна взяти у безкоштовне користування терміном до одного місяця. Для цього необхідно надати у прокатний пункт Дніпровського Центру журналістської солідарності копію прескарти (акредитація ЗСУ), паспорта, укласти Акт прийому-передачі.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС.