Медійники міста вшанували пам’ять колишніх коллег
17 вересня ц. р. виповнилось 13 років від дня трагічної і водночас загадкової смерті Георгія Гонгадзе. В пам’ять про нього та інших журналістів, які загинули або зазнали замахів на своє життя, хто «згорів» у сміливих та вкрай небезпечних журналістських розслідуваннях або під час пошуку актуального сюжету, довгий час чесно і самовіддано служив правді, своїм читачам, радіослухачам, телеглядачам Національна спілка журналістів щороку оголошує третю п’ятницю вересня (цього року це 20 вересня) Днем пам’яті українських журналістів.
Нікопольські журналісти – працівники газет, телебачення та радіомовлення – по-своєму відзначили День пам’яті своїх колег. У Спасо-Преображенському соборі відбувся молебень по всіх наших колегах, які відійшли у вічність.
Були названі імена тих, кого вже немає серед нас: Миколи Палкіна, Леся Корнієнка, Володимира Афонського, Юлії Богатирьової, Віктора Волчіка, Вадима Заставного, Аркадія Добровольського, Петра Біби, Зої Мітюченко, Євгена Гончара, Івана Суїми, Світлани Похиленко, Миколи Бута, Олексія Муравйова, Олександра Черкащенка, Павла Богуша, Аліси Іванової-Віноградової, Валерія Вознюка, Євгена Фошина, Давида Гітельмана, Івана Терещенка, Фелікса Саєнка, Віктора Собура, Лідії Ковальчук, Анатолія Бойка…
Після молебня журналісти міста поклали квіти до пам’ятних дошок знаних журналістів. Імена Миколи Палкіна, Павла Богуша, Олександра Черкащенка і Петра Біби добре відомі як у місті, так і за його межами. Меморіальні дошки на їх честь встановлені за ініціативи регіональної організації Національної спілки журналістів України. А на могилі учасника Великої Вітчизняної війни Миколи Лукича Бута на кошти редакцій установлений надгробний пам’ятник.
Хочу сказати і про таке. Журналісти одностайно висловились за те, щоб уточнити місця поховання наших старших товаришів з тим, щоб допомагати рідні доглядати за могилами колег. Звертаюся до рідних, близьких, сусідів або просто шанувальників журналістських талантів тих майстрів друкованого слова, мікрофон або телеефіру, яких вже немає з нами: будь ласка, повідомте дані про них та про місця поховання дорогих вам людей-журналістів за телефонами редакцій, де вони свого часу працювали.
Можливо, цей і подальші Дні пам’яті журналістів стануть днем нашого єднання, осмислення мети та значимості нашого покликання, згуртує нас у відстоюванні права на свободу слова у суспільстві та державі та на повноцінну, а головне – захищену професійну діяльність.
Володимир ГЛЯДЧЕНКО, голова Нікопольської міськрайонної організації НСЖУ.