Що таке стрес і як він може проявлятися? Як ідентифікувати тривогу в тілі та які дієві техніки для заспокоєння і подолання стресу? Про це журналісти Дніпропетровщини дізнались під час тренінгу «Як впоратися зі стресом».

Захід відбувся у Центрі знань з питань неінфекційних захворювань якраз у день його відкриття у Дніпрі, на базі обласного центру громадського здоров’я. Це вже четвертий осередок в Україні, що функціонує в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Він стане своєрідною платформою для комунікації, обміну досвідом та знаннями.
«Ми давно працюємо задля профілактики неінфекційних захворювань в регіоні, – зауважила директорка КП «Обласний центр громадського здоров’я» Дніпропетровської облради Наталія Гармаш. – Центр знань, створений на нашій базі, підсилить роботу, спрямовану на формування здорової нації».
За статистикою, сьогодні в Україні неінфекційні хвороби (серцево-судинні та онкологічні захворювання, хвороби дихальних шляхів, цукровий діабет, психічні розлади) є причиною 91% усіх смертей. В умовах повномасштабної війни внаслідок ускладнення доступу до медичної допомоги та ліків, неконтрольованого стресу і змін звичного способу життя людей ризик виникнення неінфекційних захворювань підвищився.

Більше про неінфекційні захворювання, їхній вплив на людину і суспільство розповів регіональний координатор україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» у Дніпропетровській області Юрій Корягін. Фахівці проєкту «Діємо для здоров’я» поділилися із журналістами тим, як ефективно комунікувати про ці захворювання та здорове життя. Повідали і про ініціативи у сфері НІЗ, які реалізуються у громадах нашого регіону.
А психологиня вищої категорії, керівниця Центру психічного здоров’я міста Полтави Наталія Супруненко навчила медійників ідентифікувати тривогу в тілі і справлятися зі стресом.
Через війну психологічні проблеми стали більш поширеними. У стані постійного стресу нині перебуває майже 75% українців. Тож досвідчена тренерка ознайомила присутніх (серед яких були не лише представники ЗМІ Дніпропетровщини, а й журналісти з Донеччини, котрі знайшли тимчасовий прихисток у Дніпрі) із техніками для заспокоєння та подолання стресу, провела кілька психологічних вправ. Вона порадила відходити від негативних та шокуючих спогадів, продемонструвала методику «заземлення», яка має допомогти сконцентруватися на важливому – сім’ї, дружбі, хобі, чи щоденних ритуалах, що приносять задоволення.
Захід організовано в рамках україно-швейцарського проекту «Діємо для здоров’я», у партнерстві з обласним центром громадського здоров’я та Дніпровським Центром журналістської солідарності НСЖУ.