Національна спілка журналістів України постійно відслідковує “Індекс фізичної безпеки журналістів”. Це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до представників ЗМІ в різних регіонах країни. За останніми даними, в Україні у 2020 році зафіксовано 77 випадків фізичної агресії щодо журналістів. На жаль, Дніпропетровська область серед лідерів цього антирейтингу. І це не дивлячись на те, що ми постійно проводимо інформаційну роботу у медійній спільноті про важливість дотримання Кодексу журналістської етики та тримаємо постійний зв’язок з правоохоронними органами щодо розслідувань.
І сьогодні, на жаль, я змушений звернутися до колег у зв’язку з черговим ганебним випадком, який зафіксували у приміщенні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпро.
Журналісти регіону були і мають бути прикладом відповідальності. Ви доносите інформацію про важливі процеси, які відбуваються у суспільстві. Освіта, медицина, боротьба з корупцією, реформи – всі ключові теми завжди у вашому полі зору. І така ситуація, яка трапилася у приміщення суду, для представників нашої професії є ганебною і неприпустимою.
Спілка захищала і захищатиме права журналістів. Але водночас представники ЗМІ мають, в першу чергу, виконувати свої професійні обов’язки, не провокувати і не піддаватися на провокації.
Крім того, хочу зауважити: політичні погляди, неприязне ставлення до співзасновників ЗМІ – це не аргумент і не виправдання насиллю.
За фактом перешкоджання журналістській діяльності поліція Дніпра відкрила кримінальне провадження. Я в свою чергу, закликаю правоохоронні органи розслідувати цю подію ретельно та якомога швидше. А журналістів прошу бути гідними своєї професії.
Голова Правління ДОО НСЖУ
Олексій Ковальчук