І глухий почує, і сліпий побачить.
Знаєте, про що це? Про добро. 25 березня воно завітало до Кривого Рогу. Ви нічого про це не чули? Значить, ви не відзначали День добрих справ, на відміну від учасників свята, що завітали в неділю по обіді до Центрально-Міського району. Організатори заходу – національні громади Кривого Рогу (за підтримки управління культури та комітету у справах сімї і молоді виконкому Криворізької міської ради) розгорнули на проспекті Карла Маркса наметове містечко. Свій погляд на добрі вчинки представили корейська, єврейська, вірменська, грузинська, азербайджанська громади, благодійна фундація «Фавор», німецька громада «Відергебурт», польська «Ойчизна», благодійний фонд «Хесед Хана», БО «Шанс», страхова компанія «Добробут».
Інтернаціональна когорта доброчинців пропонувала криворіжцям підтримати шляхетну ініціативу і безкорисливо робити добрі справи для своїх близьких, знайомих чи незнайомих людей, які цього потребують. Тут збирали кошти для дитячого притулку «Пролісок», безкоштовно…обнімали всіх охочих, міняли цигарки на кошерні цукерки, презентували подарунки. Кожен бажаючий міг розповісти про свій добрий вчинок і долучити його до спільної «Скарбнички добрих справ» або ж запланувати корисну акцію на майбутнє і пообіцяти виконати її.
Учасники дійства гуртом створювали символічну Стрічку добрих справ, яку згодом буде доправлено до Єрусалима, міста трьох релігій. Зі сцени різними мовами мешканців багатонаціонального Криворіжжя лунали пісні і вірші, чарували граційністю східні танці.
Молодь влаштувала для присутніх флеш-моб: догори одночасно злетіли повітряні кульки, повідомляючи небесам про наші заповітні бажання і мрії. Відомий криворізький художник Микола Рябоконь розіграв у безкоштовну лотерею свою картину.
Активно підтримали міжнародну акцію доброчинства й криворізькі журналісти. У наметі «Творча майстерня» зібрались зо два десятки медійників – представників друкованих видань «Червоний гірник», «Пульс», «Домашня газета», «Інгулецький вісник», телевізійників ТРК «Криворіжжя» й «Рудана». Голова криворізького осередку НСЖУ Людмила Тіміргалєєва складала вірші і роздавала їх городянам на поштових листівках. Журналісти частували гостей свята чаєм, дарували багатодітним родинам канцелярське приладдя й книги, пригощали дітлахів цукерками і пряниками. І, звісно ж, не шкодували для оточуючих добрих слів.
Координатор проекту Тетяна Куц:
– Ми хочемо показати криворіжцям, що добрі справи можна чинити безкорисливо, не очікуючи нічого навзаєм, не вкладаючи великих коштів. Пригадайте рядки відомої пісні групи «Браво»: «Місто живе любов’ю своїх городян». Хочу побажати всім успіху і спонукати робити добрі справи.
Працівниця БФ «Фавор» Ангеліна Дроздова:
– У нашої організації є кілька добродійних проектів: ми заохочуємо до навчання дітей циган, допомагаємо їм виконувати домашні завдання, проводимо заняття Школи матері і особливої дитини (інваліда), допомагаємо малозабезпеченим родинам. Запрошуємо всіх бажаючись приєднуватись до таких акцій і створювати добро власними руками.
– Ми робимо добрі справи, – зізнаються юнаки Ігор та Дмитро, – батькам допомагаємо, бабусям місцем поступаємось. Це приємно, що навіть свято таке придумали, може, доброти у світі побільшає…
*** Проект був започаткований 2007 року в Ізраїлі, наразі до нього вже долучилося 4 країни, 130 міст, 90 тисяч учасників. Кривий Ріг став десятим українським містом добрих справ. Повідомити про свої добрі вчинки ви можете на kutz@ua.fm
Тетяна Дрєєва. Фото Олександра Портнягіна.