До останнього часу основним ристалищем оздоровчих «ритуалів» учасників нинішньої, третьої за ліком, і попередніх малих олімпіад серед представників ЗМІ Придніпров`я «Кубок Дракоші» була виключно «суша» – спортивні зали у спорткомплексах, арени на пляжі, баскетбольні майданчики та туристичні траси у парках відпочинку тощо.
Певно, так би продовжувалось й далі, «варилися» б триголові у піщаному «котлі», задовольняючись тим що є. Час від часу, щоправда, у оточенні вогнедишних з`являлись міркування-пропозиції щодо того, а чи не спробувати мас-медійникам свої богатирські сили й у вотчині Нептуна, однак рожеві мрії тієї-таки Олени Непокори чи Дмитра Тимохіна відразу ж «гасилися» прагматикою: де взяти кошти (а вони чималенькі!) на ту-таки оренду плавального басейну? І все… Розмови затихали, «плавуни» десь там, серед русалок та інших мешканців задзеркалля, самостійно чимдуж «обробляли» блакитні «грядки», масовий же океанський заплив симпатиків Змія Горинича, здавалось, розділяли милі й милі…
Якби одного чудового дня, коли ваш покірний слуга забрався на гілляку, виконуючи на дереві весняно-оздоровчі процедури, не задзвенів у кишені цербера з ножівкою телефон й звідтіля, із слухавки, не полилося неймовірне: «А чи не провести вам, журналістам, свій чемпіонат з плавання?.. Все необхідне для цього ми вам гарантуємо…» Цербер, зрозуміло, полетів з гілляки сторч головою…
ТРИГОЛОВІ ДРАКОНИ НАСТІЙЛИВО ПРОБИВАЮТЬ «ВІКНО У ЄВРОПУ». І ПРОБ`ЮТЬ!
Я неспроста назвав особисто-командний чемпіонат з плавання у залік Триголівських Ігрищ поворотним моментом у житті вогнедишних. Поясню, чому. Упродовж останніх чотирьох з половиною років, «нанизуючи» змагання на змагання (а їх, «зміїних» випробувань з більш ніж двадцяти видів спорту, за згаданий період відбулося небагато-немало, а цілих 36. Не всі спорттовариства, здогадуюсь, добираються до такої цифри. Про мас-медійників же взагалі мовчу. За твердженням нашого колеги-дослідника Бориса Ковтонюка, аналогів дніпропетровському формуванню немає навіть у світовій журналістиці!), ми, обласна організація НСЖУ і спортивно-оздоровчий центр «Тригол» спільно з партнерами, які пліч-о-пліч були з нами раніше і є нині, – обласною організацією ВФСТ «Колос» АПК України, обласним відділенням НОК України, іншими одновірцями, готували, скажемо так, підгрунтя під репортерські перегони більш значимого рангу – всеукраїнського і навіть міжнародного. Значна частина цих оздоровчо-фізкультурних акцій відбулась, чого там гріха таїти, не завдяки, а всупереч. Ситуація зрозуміла, відтак розгойдувати човна не буду. Однак ми настійливо пробивали «вікно в Європу», не відміняли змагання навіть тоді, коли коштів (які нам, до слова, системно надавала й надає обласна організація НСЖУ, очолювана Олексієм Ковальчуком, та не мені вам, друзі, розповідати, які нині непомірні суми просять у спорткомплексах за «долівку»!) відверто не вистачало… Знаходяться ще, слава Богу, одновірці, які підставляють плече. Цього разу на виручку прийшов 9-й телеканал, генеральний партнер плавальних стартів, завдяки «вливанням» якого вдалось погасити зимові борги.
…І от дзвінок від Сергія Мухи, директора Клубу спортивного плавання «Метеор» , одного з провідних спеціалізованих «оазисів» на Україні, із запрошенням до вотчини Ундин. «Все необхідне ми вам гарантуємо… Блакитні доріжки для суперництва, суддівство, нашу гостинність… З вас лише нагороди лауреатам…» Як можна було відмовитись від такого фантастичного посилу?!..
ДМИТРО КАЧУРОВСЬКИЙ: «У ЖОВТНІ ПРОВЕДЕМО ЧЕМПІОНАТ УКРАЇНИ З ПЛАВАННЯ СЕРЕД ЖУРНАЛІСТІВ!»
Восени 2014 року, ознайомившись з концепцією керівника робочої групи з питань реформування спортивної галузі в Україні, президента національної федерації плавання Дмитра Качуровського, ми з моїм товаришем Віктором Лимарем, одним з ватажків колосівського руху на Магдалинівщині, скажемо так, миттєво запалали «яскравими смолоскипами». Перехід українського спорту на клубну систему, акцентуюсь виключно на спортивно-оздоровчому журналістському центрові «Тригол», розкривав би перед формуванням неймовірні перспективи, адже, проводячи змагання, гуртуючись, ми самі б могли заробляти кошти на життєдіяльність! Вже цього року у трьох дисциплінах, знову ж таки повернусь до арифметики, у журналістських спортивних розбірках взяли участь 165 чоловік, серед яких більше двадцяти дітей журналістів. Створивши при центрі три-чотири дитячі секції з профілюючих видів, ми могли б як значно розширити спектр своїх творчих «польотів», так і залучити до оздоровчого процесу ще не один десяток чи навіть й сотень родин своїх колег… Тоді ж, 2014 року, намагались пересіктись Дмитром Качуровським віч-на-віч, поговорити про майбутні зміни, однак не судилось… Зустріч ця усе-ж відбулася… Перед звітним журналістським чемпіонатом з плавання…
«Рано чи пізно концепція реформування спорту в Україні Верховною Радою буде прийнята», – наголосив Дмитро Олегович. Що ж до підтримки починань СОЖЦ «Тригол» НСЖУ, то він твердо пообіцяв, що вже цього року, у жовтні, під стягом національної федерації плавання, Клубу спортивного плавання «Метеор» та Національної спілки журналістів у Дніпропетровську відбудеться чемпіонат України серед представників четвертої влади. Повірте, зустрітись з Дмитром Качуровським, заручитись його підтримкою, його Словом – дорогого коштувало!
ДВІЧІ «ЗОЛОТОЮ РИБКОЮ» СТАЛА ІННА СУББОТІНА
Напередодні плавальних стартів у прес-центрі обласної організації НСЖУ організатори ІІІ малої олімпіади провели робочу нараду, під час якої, зокрема, з усіма нюансами дійства, вимогами до «купальників» членів оргкомітету ознайомили виконавчий директор Клубу спортивного плавання «Метеор» Галина Новицька та адміністративний помічник Маргарита Омеличева. Однією з таких вимог було пред`явлення медичних справок для відвідання басейну, і ця «цидулка», здогадуюсь, суттєво «підрізала крила» багатьом потенційним учасникам перегонів. Принаймні, для п`яти-шести команд саме похід за «аусвайсами» став своєрідним «шлагбаумом» на шляху до водяної феєрії, хоч для початку вдалось зібрати цілком пристойну капелію – чотирнадцять мас-медійних «троїстих музик».
Стартовій дисципліні перегонів – естафеті 3 х 50 метрів вільним стилем – передував церемоніал відкриття змагань, під час якого, зокрема, з напутнім словом до присутніх звернувся президент федерації плавання України Дмитро Качуровський, а однією з родзинок свята за традицією стала акція «Долонька на серці».
Відразу наголошу, що «основоположними» оцінками, які заносились до залікових книжок учасників (не всі наяди та їхні міфічні істоти протилежної статі з різних причин змогли двічі зайти у ту саму «річку»!) як у командному заліку, так і у особистому, були саме результати естафети. Тож, викладались на дистанції до останку, хто як міг. Для Інни ж Субботіної, приміром, репортера всеукраїнського видання «Сегодня», для якого саме блакитне плесо стало у «зміїному» форматі дебютним, кожна можливість побути у ролі «золотої рибки» – суцільна насолода! І жінка цією можливістю скористалась двічі – спочатку разом з братами Григоруками ефектно вигравши естафету (срібло дісталось представникам журналу «Збереження і переробка зерна», штандарти якого захищали Святослав Ткаченко, Дмитро Вас. Москаленко і Тетяна Друзь, а бронза – газеті «Частный предприниматель» на чолі з Тетяною Качановою), а згодом і на особистій – тій таки п`ятдесятиметровій! – «акваторії», з величезною перевагою – ледь не у півхвилини! – обійшовши інших лауреаток-телевізійниць – Анастасію Галкіну та Олесю Тимохіну відповідно з 34-го і 51-го каналів.
У чоловіків перемогу святкував Олексій Григорук, також відзначившись золотим дуплетом, а у юнацькій віковій категорії свій неабиякий вишкіл продемонстрував тринадцятирічний «підприємець» Ян Одинцов, час якого – 0.29,33 – виявився найкращим з-поміж усіх учасників феєрії. Й це не дивно – юний чемпіон, названий до того ж оргкомітетом чемпіонату найкращим плавцем перегонів, – вихованець «метеорівської» школи…
ЧАС ПРОВОДИТИ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЖУРНАЛІСТСЬКІ МАЛІ ОЛІМПІАДИ
Повертаючись до теми майбутніх позитивних змін у житті вогнедишних. Система, яка б вона не була гарною, вишуканою, постійно потребує змін, шліфовки нових граней, урізноманітнення. Саме такою черговою віхою на думку Триголових Драконів й уявляється інша мала олімпіада – вже всеукраїнського, як визначалось вище, штибу. Звісно, спортивні змагання серед журналістів на Україні проводяться, здебільшого це футбольні спаринги, подеколи чути про шахові та волейбольні баталії, рибальські посиденьки тощо, а от знову-таки системно, раз у місяць, з`ясовувати сильнішого у тому-таки флорболі чи боулінгу, міні-гольфі чи пляжному волейболі, пішохідному туризмі чи більярді, біатлоні чи настільному тенісі – на це наважуються не у кожній області. Далеко не у кожній. А чому б не спробувати приміряти нашому брату-журналісту цю «одежину» малої олімпіади й на собі? Ось у цьому розрізі й повинен стати чемпіонат України з плавання серед журналістів своєрідним Рубіконом, переходом до більш якісного форматування, іншої грані життєдіяльності. До речі, подібний формат організації дозвілля і відпочинку цілком вкладається у концепцію реформування спорту Дмитра Качуровського. Так що, ми йдемо з Дмитром Олеговичем у одному напрямку…
Що ж до самих Драконів, то оргкомітетом ІІІ малої олімпіади вже призначено менеджера, який відповідатиме за комплектування збірної СОЖЦ «Тригол» НСЖУ та підготовку колег до всеукраїнських перегонів. Ним стала дворазова чемпіонка Інна Субботіна, яка, за її словами, вже визначилась з чотирма (а планується створити сім-вісім!) «зміїними» тріумвіратами, які мають очолити члени Національної спілки журналістів України Дмитро Тимохін, Наталія Іващук та інші. Залишається узгодити дії з керівниками Клубу спортивного плавання «Метеор», особисто з його очільником Сергієм Мухою, визначитись з тренером, відпрацювати деякі робочі схеми – і, як кажуть, щасливого плавання!
ЧЕРГОВЕ ВИПРОБУВАННЯ «КУБКА ДРАКОШІ-2016/17»: ТУРНІР З ФЛОРБОЛУ
Вінцем журналістських плавальних перегонів стало нагородження героїв дійства, яких фірмовими «зміїними» карбівками, дипломами та спеціальними призами від Дніпропетровського обласного відділення НОК України обдаровували виконавчий дииректор Клубу спортивного плавання «Метеор» Галина Новицька, головний суддя змагань Катерина Арагажан, директор телекомпанії «Приват ТБ Дніпро» Ольга Владімірова та виконавчий директор обласного відділення НОК України Олександр Дювбаков. Заключним же мазком феєрії стала фотосесія, де особливою популярністю користувався талісман «метеорівського» плавального Клубу – Краплинка, у розкішні шати якої увібралась Маргарита Омеличева. Сфотографуватись із симпатягою-Краплинкою, між іншим, – хороша прикмета!..
Плавальна феєрія ще більше зміцнила лідируючу позицію журналу «Збереження і переробка зерна», який, набравши 48 балів, на чотирнадцять пунктів випереджає другого призера – Дніпропетровське обласне відділення НОК України і на сімнадцять третього – 51-й телеканал. На подальших позиціях Великої турнірної таблиці ІІІ малої олімпіади ЗМІ Придніпров`я, у якій вже презентувались 43 мас-медійні «фірми»: 4. Інформаційне агентство «АПК-Інформ» (29 пунктів). 5. «Андрій Греков і Ко» (24). 6-7. «ДМ11», газета «Частный предприниматель» (по – 22). 8. 34-й телеканал (20,5). 9. Всеукраїнське видання «Сегодня» (20). 10-11. «Популярная газета», Агенція Укрінформ (по – 17). 12. Газета «Вісті Придніпров`я» (15). 13. Інформаційне агентство «Наш район» (12,5). 14-15. Газета «Батьківщина», 9-й телеканал (по – 12).
15 травня відбудеться четвертий вид ІІІ малої олімпіади серед представників ЗМІ Придніпров`я – турнір з флорболу. Змагання пройдуть на баскетбольному майданчику БК «Дніпро» у паркові відпочинку імені Глоби Дніпропетровська. Початок – о 10.00 (збір о 9.15 – 9.20). Прийом заявок на участь у перегонах вже розпочато.
Скачати хід проведення
Володимир СОРОКА,
керівник спортивно-оздоровчого журналістського центру «Тригол» НСЖУ.
Фото Віктора КАЧАНОВА