У Дніпропетровській обласній журналістській організації розпочалася підготовка до звітно-виборної конференції, яка відбудеться у наступному році. Складовою часткою цієї роботи є місцеві звітно-виборчі конференції, де традиційно підбиваються підсумки вже зробленого і накреслюються перспективи на майбутнє. Першими про виконану роботу звітувала Нікопольська міськрайонна організація НСЖУ. У її роботі взяв участь голова Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації, секретар НСЖУ Олексій Ковальчук.
Нікопольська міськрайонна організація особливих представлень не потребує. Тут уже традиційно представники засобів масової інформації працюють з повною віддачею сил і суворо дотримуючись статутних вимог. Про це, зокрема, говорив керівник Нікопольської міськрайонної організації НСЖУ Володимир Глядченко, який виступив на конференції зі звітною доповіддю. Він розповів про усі здобутки і назвав недоліки, які ще потребують вирішення.
Зокрема, він відзначив, що нині Нікопольська журналістська організація в своїх лавах об’єднує 59 членів НСЖУ. Особливо приємно, до спілчанської організації потягнулася молодь. До речі, цього ж дня Нікопольська журналістська організація поповнилася ще чотирма новими членами, які творчо працюють у засобах масової інформації. Ще одна деталь: у нинішньому році, окрім спілчан Нікополя і району, до Нікопольської міськрайонної організації приєдналися також журналісти з міста Покров.
Головними напрямками роботи місцевого правління були й залишаються такі складові, як поглиблення професійної підготовки журналістів, проведення активних спільних медійних заходів, підготовка школярів до вступу у ВУЗи на профільний факультет.
Ще один напрямок – це увічнення пам’яті тих колег, які відійшли за межу вічності.
Особливу увагу приділяють організації творчих конкурсів, пізнавальних поїздок по славетних місцях рідного краю. Нікопольська міська організація також сприяє відродженню, розвитку та популяризації народної творчості, дослідженню історико-культурної спадщини та збереженню довкілля, проведенню масових культурно-просвітницьких заходів.
Члени НСЖУ працюють фактично в кожному місцевому засобі масової інформації і, як відзначалося на звітно-виборчій конференції, саме від їхнього рівня професійної підготовки залежить і актуальність їхніх виступів, і їхня якість. Тому цьому питанню правління міської організації надавало й надає постійну увагу, адже цікаві сюжети не лише привертають увагу читачів, слухачів радіо та глядачів телебачення, але й допомагають їм більш активно втручатися у вирішення багатьох повсякденних проблем.
Ось лише один з прикладів такої уваги до зростання професійної майстерності журналістів. Місцева журналістська організація регулярно проводить заняття та семінари з журналістами по вивченню правових та медійних питань. На один з таких семінарів були запрошені відомі київські діячі мас-медіа – ректор інституту ЗМІ, професор В. Іванов, голова комітету журналістської етики, засновник тижневика «Дзеркало тижня» В. Мостовий, інші авторитетні люди.
Загалом лише в поточному році тут було проведено 10 занять, з яких два в Марганці, два в Покрові, решта в Нікополі. Два навчальних заняття були проведені з гуртківцями юних журналістів СШ № 15. Цей гурток у місті діє вже протягом чотирьох років і за цей час кожен рік на факультет журналістики вступають від двох до п’яти випускників.
Як відзначалося у доповіді Володимира Глядченка, одним з провідних напрямків роботи всієї організації є збагачення та збереження історико-культурної спадщини та довкілля. Так, у газеті «Проспект Трубників» за сприянням НСЖУ пройшов конкурс «Сім чудес Нікопольщини». За його результатами при допомозі Мирослава Жуковського було складено туристичні маршрути по краю. Член НСЖУ, директор РПЦ «Січ» Олег Фельдман організував поїздку переможців обласного конкурсу «Люби і знай свій рідний край» імені Павла Богуша по пам’ятним місцям Нікопольщини. І цей перелік можна продовжувати.
У відповідності до плану роботи місцеві журналісти здійснили поїздку на Запорізьку АЕС, відвідали Національний заповідник «Хортиця».
Представники місцевих ЗМІ побували в цьому році в Білорусії на славетній заставі, яка 22 червня 1945 року прийняла перший бій з фашистами и тепер носить ім’я нікопольського земляка, Героя СРСР Віктора Усова. Всім цим заходам була надана широка інформаційна підтримка.
У поточному році за ініціативою правління журналістської організації в місті відкрито вже сьому меморіальну дошку. До цього чотири дошки було встановлено відомим журналістам М. Палкіну, О. Черкащенку, П. Бібі, П. Богушу та видатним постатям, які прославили край, – зокрема, Д. Яворницькому, О. Довженку та Б. Мозолевському.
За поданням правління Нікопольської міськрайонної журналістської організації дві вулиці міста отримали імена Павла Богуша та Бориса Мозолевського, а міська набережна Каховського водосховища отримала ім’я Олександра Довженка.
Нікопольська організація НСЖУ налагодила контакт з журналістами Європи. Члени НСЖУ В. Сандул, Ю. Білик, О. Нетреба допомогли знімальній групі телевізійників та фахівцям екологам з Німеччини та Польщі у дослідженні проблем Каховського водосховища та Запорізької АЕС. Був створений телевізійний фільм, який демонструвався в європейських містах та був розміщений в мережі Інтернет.
До професійного свята Дня журналіста Нікопольським творчим осередком були організовані урочисті збори. Так, за підсумками конкурсів, оголошених до професійного свята, 30 переможців отримували призи, винагороди від спонсорів, грамоти та дипломи НСЖУ.
Місцева спілка провела роботу по встановленню місць поховання 23 колишніх представників ЗМІ. У вересні, коли в Україні вшановують пам’ять загиблих та померлих журналістів, члени Нікопольської організації НСЖУ відвідують могили колег і покладають до них квіти, а в Спасо-Преображенському соборі замовляється панахида за померлими колегами.
Ось далеко не повний перелік того, що про що розповіли нікопольські колеги. На завершення конференції Нікопольська міськрайонна журналістська організація одноголосно прийняла рішення на наступній обласній звітно-виборчій конференції на пост голови правління ДОО НСЖУ рекомендувати нині діючого голову ДОО НСЖУ Олексія Ковальчука. Крім того було вирішено поглибити співпрацю з міською школою №15, на базі якої працює гурток юних журналістів.
Як відомо, міста Орджонікідзе, Нікополь, Марганець, Нікопольській та Томаківський райони знаходяться в 30-кілометровій зоні ЗАЕС. Питання безпеки роботи станції, радіаційного контролю та екологічні проблеми завжди хвилювали громадськість Дніпропетровщини. Тому особлива увага у наступному році буде приділена вивченню ситуації у регіоні та висвітленню у ЗМІ екологічних проблем.
У 2017 році планується поглибити роботу з вивчення історико-культурного, туристичного потенціалу Нікопольського краю та його популяризації через ЗМІ. Також було порушено питання про те, що журналістська організація повинна не лише захищати своїх колег, а й досить жорстко ставитися до кожного з випадків порушення статутних вимоги. Було вирішено провести ревізію спілчан і виключити тих журналістів, які втратили зв’язки з місцевою організацією і не сплачують членські внески.
На конференції Олександр Пільонов вручив ряду журналістів свою нову книгу „Чорний хліб правди”.
Андрій Васильченко