Василь Самовар (позивний «Француз») до війни працював відеооператором на телеканалі «Відкритий». Нині – заступник начальника служби авіації та протиповітряної оборони Третього армійського корпусу. Веде блог, де, зокрема, ділиться досвідом переходу на українську мову.

Інтерес до відео з’явився у нього значно раніше – ще до роботи на телебаченні він знімав для YouTube, пробував себе в блогінгу і просто отримував задоволення від процесу. Згодом зрозумів, що хоче розвиватися далі, вчитись і рости у цій сфері. Так з’явилася можливість працювати на телеканалі. Цей досвід став для нього важливим етапом: він багато чому навчився і зміг реалізувати себе у професії.
Із початком повномасштабного вторгнення рф в Україну Василь одразу прийняв рішення піти воювати. Каже, що пішов, бо «потрібно», і розумів, що сидіти вдома – це не варіант. Через знайомих долучився до 98 батальйону ТРО, а згодом перейшов до 3-ї окремої штурмової бригади.
«Француз» працював пілотом дрону. Згодом його шлях привів до відповідальної посади: сьогодні він – заступник начальника служби авіації та протиповітряної оборони Третього армійського корпусу.
Окремою частиною цього внутрішнього шляху став і перехід на українську мову. Після понад 30 років спілкування російською він свідомо обрав змінити мовну звичку – як частину власних змін і переосмислення.
Паралельно зі службою Василь Самовар веде блог, ще від початку повномасштабної війни. Каже, що це для нього своєрідна розрядка: можливість виплеснути емоції, поділитися думками, поспілкуватися з людьми та почути їхню реакцію. Водночас це і давнє захоплення – любов до зйомки нікуди не зникла.
Зараз він розвиває новий канал, де, зокрема, ділиться досвідом переходу на українську мову.
Про майбутнє говорить просто: після служби хоче відпочити. А можливо – більше зосередитися на блогінгу і продовжити розповідати історії вже від себе.
Підготувала Ксенія Куліковська
Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів



