• Офіційно
  • Актуально
  • Апарат
  • Журналістська поезiя
  • Журналістська проза
  • Конкурси
  • ЗМI регiону
  • Контакти

Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістівДніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів

Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів
  • ГЛАВНАЯ
  • ДОО НСЖУ
    • Про ДОО НСЖУ
    • Апарат
    • Правлiння
    • Секретарiат
    • Ревiзiйна комiсiя
    • Кодекс професійної етики
    • Місцеві осередки
  • ПРЕС-КЛУБ
  • НОВИНИ
    • Дніпро
    • Кам’янське
    • Кривий Ріг
    • Павлоград
    • Магдалинівка
    • Марганець
    • Нікополь
  • ВІДЕО
  • ЖУРФОНД
Останні новини
  • Голос громади у час війни: «Межівському меридіану» – 95!
  • Свято професіоналів у професійному колі
  • «Наш університет»: Дніпропетровська обласна організація НСЖУ та НТУ «Дніпровська політехніка» посилюють партнерство
  • Антикризова стійкість: адаптація регіонального медіа до викликів війни (АНОНС)
  • Малюємо, щоб відновитися: благодійний майстер-клас із живопису для журналістів (АНОНС)
  • Закон України «Про доступ до публічної інформації»: як працює та які виклики в умовах війни
  • Мистецтво на передовій: у Дніпрі презентували проєкт «Воїни Світла: МИТЦІ»
  • Європейська федерація журналістів одноголосно схвалила резолюцію про підтримку українських регіональних медіа
  • Мистецтво на передовій: проєкт про українських митців, які тримають фронт у війні з росією (АНОНС)
  • Олексій Ковальчук: «Журналістика сьогодні – це про сміливість бути там, де важко»
Головна/ДОО НСЖУ/Який порядок створення громадської організації та чи може медіа бути засновником ГО?

Який порядок створення громадської організації та чи може медіа бути засновником ГО?

20.11.2024 ДОО НСЖУ залишити коментар 203 Перегляди

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!


На юридичну гарячу лінію для журналістів та медіа надходять запитання не лише локального, а й загального характеру. Немало з них – за зверненнями через мережу Центрів журналістської солідарності НСЖУ.

Оприлюднюємо відповіді фахівців на ті з них, які цікавлять багатьох медійників.

«Чи можуть медіа (газети, ТБ, радіо, Інтернет-видання) утворювати громадські організації і хто у такому разі може бути засновником? Який порядок реєстрації ГО? Які документи для цього потрібні та чи є якісь особливості під час реєстрації громадської організації саме для медіа?»

Даніл Сербін

На запитання відповідає юрист Даніл Сербін, IBC Legal Services:

Відповідно до Закону України “Про громадські обʼєднання” (далі також – Закон), громадське об’єднання – це добровільне об’єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів. Громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Громадська організація – це громадське об’єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Громадська спілка – це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

Засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації – 14 років.

Засновниками громадської спілки можуть бути юридичні особи приватного права, у тому числі громадські об’єднання зі статусом юридичної особи. Засновниками громадської спілки не можуть бути політичні партії, а також юридичні особи, щодо яких прийнято рішення щодо їх припинення або які перебувають у процесі припинення. Засновниками громадської спілки не можуть бути юридичні особи приватного права, єдиним засновником яких є одна і та сама особа.

Кількість засновників громадського об’єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

Утворення громадського об’єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом. Протокол установчих зборів громадського об’єднання має містити відомості про:
1) дату та місце проведення установчих зборів;
2) осіб, які брали участь в установчих зборах;
3) рішення про утворення громадського об’єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;
4) рішення про визначення найменування та за наявності – скороченого найменування громадського об’єднання;
5) рішення про затвердження статуту громадського об’єднання;
6) рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об’єднання відповідно до затвердженого статуту;
7) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій.

У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення та/або діяльності громадського об’єднання.

Юридична особа приватного права бере участь в утворенні громадської спілки через свого керівника або іншого уповноваженого представника, який діє на підставі довіреності на вчинення дій щодо утворення громадської спілки.

Громадське об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність із статусом юридичної особи або без такого статусу, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”, протягом 60 днів з дня проведення установчих зборів. У разі неподання (не надсилання) документів для реєстрації громадського об’єднання протягом 60 днів з дня утворення таке громадське об’єднання не вважається утвореним.

Невід’ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об’єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому обов’язково зазначаються відомості:
1) щодо фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом;
2) щодо юридичних осіб – повне найменування, ідентифікаційний код, юридична адреса, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка уповноважена брати участь в установчих зборах. Ці дані засвідчуються підписом особи, уповноваженої брати участь в установчих зборах.

Статут громадського об’єднання має містити відомості про:
1) найменування громадського об’єднання та за наявності – скорочене найменування;
2) мету (цілі) та напрями його діяльності;
3) порядок набуття і припинення членства (участі) у громадському об’єднанні, права та обов’язки його членів (учасників);
4) повноваження керівника, вищого органу управління, інших органів управління (далі – керівні органи) громадського об’єднання, порядок їх формування та зміни складу, термін повноважень, а також порядок визначення особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання, та її заміни (для громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи);
5) періодичність засідань і процедуру прийняття рішень керівними органами громадського об’єднання, у тому числі шляхом використання засобів зв’язку;
6) порядок звітування керівних органів громадського об’єднання перед його членами (учасниками);
7) порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об’єднання та розгляду скарг;
8) джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна громадського об’єднання;
9) порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об’єднання (у разі їх створення громадським об’єднанням, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи);
10) порядок внесення змін до статуту;
11) порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об’єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, – для громадського об’єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

У статуті громадського об’єднання можуть бути передбачені додаткові положення щодо утворення, діяльності і саморозпуску чи реорганізації громадського об’єднання, що не суперечать закону.

Отже, підсумовуючи та відповідаючи на поставлені вами питання. Юридична особа приватного права, що зареєструвала медіа, може спільною з іншою юридичною особою приватного права або іншою фізичною особою створити громадську спілку. Громадське обʼєднання має право зареєструвати своє власне медіа. Засновниками можуть бути як фізичні особи, так і юридичні особи приватного права. Порядок реєстрації ГО – описано вище.

Нагадуємо, що для журналістів працює безкоштовна гаряча лінія юридичної допомоги НСЖУ. Українські медійники та медійниці можуть отримати консультації від висококваліфікованих фахівців юридичної компанії «IBC LEGAL SERVICES» – адвокатів та юристів із великим досвідом.

Ми гарантуємо:

● повну конфіденційність;

● професійну, кваліфіковану допомогу;

● якісну та швидку відповідь на поставлене питання.

  Для звернення необхідно заповнити спеціальну форму: http://surl.li/evrmg. Сервіс є повністю безкоштовним і доступним із будь-якого регіону чи країни.

 Юридична гаряча лінія працює під егідою мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ за підтримки ЮНЕСКО та Міжнародної і Європейської федерацій журналістів.

Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!

Міткигромадська організація громадська спілка Даніл Сербін ДОО НСЖУ медіа НСЖУ реєстрація ГО Спілка журналістів юридична гаряча лінія Юридична консультація юрист

Попередні 1000-й день війни: українські журналісти досі в російському полоні
Вперед Яку термінологію застосовувати при висвітленні збройного конфлікту? (АНОНС)

Схожі записи

Інформаційний фронт Дніпропетровщини: вшанування журналістів з нагоди професійного свята

1 тиждень пройшло

Свобода преси на прифронтових територіях: у Дніпрі презентували фільм про незламність українських журналістів

30.04.2025

Вітаємо Ірину Авраменко з Днем народження!

27.04.2025

Зверніть увагу

Спортивна журналістика в умовах війни: у Дніпрі обговорили виклики та перспективи розвитку

Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram! Як змінилася специфіка роботи спортивних журналістів під час …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ми в соц. мережах:

  • Слідкуйте за нами в Telegram та Instagram!

    З ювілеєм!

    16 червня – АБРАМОВА Тетяна Олександрівна

    18 червня – КОВРИГА Віктор Костянтинович

     

     

     

     

     

     

    З Днем народження!

    16 червня – ВОЛЬХОВСЬКИЙ Гліб Юрійович

    ІОТОВА Світлана Анатоліївна

    ПРИХОДЬКО Олександр Анатолійович

    18 червня – ВАСИЛЕНКО Наталія Євгенівна

    МАКУХА Олександр Олексійович

    СИНЕЛЬНИКОВ Микола Олександрович

    19 червня – РУССУ Андрій Юрійович

    20 червня – КАН Роман Ісайович

    21 червня –ГУБА Людмила Олексіївна

    ЖАРКО Світлана Юріївна

    ШВЕДУН Станіслав Іванович

    22 червня – ФІЛЯЄВА Тетяна Валеріївна

    Хай здоров’я, радість і достаток,
    Сиплються не мов вишневий цвіт
    Хай малює доля з буднів свято,
    І дарує Вам багато літ!

     

     




     






















     




     





















    Більше на нашій сторінці у Facebook та каналі в YouTube!

Новини ДОО НСЖУ

  • Голос громади у час війни: «Межівському меридіану» – 95!

    3 години пройшло
  • Свято професіоналів у професійному колі

    23 години пройшло
  • «Наш університет»: Дніпропетровська обласна організація НСЖУ та НТУ «Дніпровська політехніка» посилюють партнерство

    1 день пройшло
  • Антикризова стійкість: адаптація регіонального медіа до викликів війни (АНОНС)

    2 дні пройшло
  • Малюємо, щоб відновитися: благодійний майстер-клас із живопису для журналістів (АНОНС)

    3 дні пройшло

НОВИНИ ПРЕС-КЛУБУ

  • Звіт з моніторингу ЗМІ (Дніпропетровська область)

    15.06.2022
  • Про зміни у трудових відносинах в умовах воєнного стану

    27.03.2022
  • Про суміщення посад та поділ посадового окладу. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

    27.01.2022
  • Про намагання депутатів місцевої ради збільшити орендну плату для редакції. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

    31.08.2021
  • Про призупинення виходу газети. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

    08.08.2021

Новини Партнерів

Майстер-класи та грим-зона: у Дніпрі студенти показали звітний концерт

У Дніпрі у театрі опери та балету відбувся звітний концерт студентів Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Захід став фінальною крапкою навчального року. ...

Нехтують правилами: у центрі Дніпра поліція штрафує водіїв  

У Дніпрі поліція продовжує виявляти та притягати до відповідальності водіїв, які нехтують правилами дорожнього руху. Перевірили центральну частину міста, парковки біля торгівельних центрів та на вокзалі.  ...

Не розчавлений: у Дніпрі музей поповниться новими експонатами (Фото)

Невдовзі у Дніпрі у музеї «Машини Часу» будуть розміщені нові експонати інсталяції «(НЕ)РОЗЧАВЛЕНИЙ». Про це розповіли на фейсбук-сторінці музею. Так вийшло, що (Не)розчавлений автомобіль ЗАЗ 1102 «Таврія» та моторні човни ...

У Дніпрі створили нову квітучу локацію (Фото)

У парку Шевченка в Дніпрі створено нову, надзвичайно красиву та квітучу локацію, яка стала справжньою окрасою міста. Ця клумба є першою подібною ініціативою з висадження такої великої кількості лілій та ...

На Дніпропетровщині трамвай зійшов з рейок: є травмовані

18 червня о 22:11 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на проспекті Південний Кривого Рогу трамвай зійшов з рейок. ...

Перенесення зупинки і припинення руху: як у Дніпрі працює транспорт

19 червня у Дніпрі в зв’язку з ремонтом трамвайної колії на перехресті просп. Дмитра Яворницького – вул. Короленка – вул. Володимира Мономаха діють зміни в роботі громадського транспорту. ...

Ми в соц. мережах:    Розробка та підтримка
НСЖУ © Всі права захищені 2025.