Секретаріат Правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України глибоко стурбований ситуацією, що склалася між засновником газети «Західний Донбас» Павлоградською міською радою та трудовим колективом вищезгаданого видання.
Суть конфлікту викладено в листах членів трудового колективу газети «Західний Донбас» до владних структур м. Павлоград та Дніпропетровської області, до ряду депутатів різних рівнів, а також до Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.
В цих листах, зокрема, наголошується, що «бюджетне фінансування засновника не перевищує 200 тисяч гривень на рік і покриває лише близько 65 відсотків необхідних коштів для закупівлі паперу та друкування газети», «борги перед друкарнею складають понад 53 тисячі гривень», «річна передплата не перевищує 1400 примірників», «працівники редакції з січня 2012 року не отримують заробітної плати, заборгованість по заробітній платі складає 58 тисяч гривень». Кілька днів тому нинішній заступник головного редактора висунув вимогу: якщо ця ситуація не матиме позитивного вирішення, він 10 травня оголошує безстрокове голодування.
Глибоко шануючи журналістську професію і твердо відстоюючи позиції журналістів, де б хто з них не працював, настійно закликаємо працівників газети не вдаватися до крайніх заходів, а об’єктивно, глибоко і всебічно вивчити суть справи у двосторонньому діалозі. Об’єктивними, з нашої точки зору, мають бути й оцінки цього конфлікту. Якщо це вина виключно засновника видання, значить, її треба визнати і негайно виправляти становище. Якщо є прорахунки в роботі редакції, то про це треба говорити також.
Примирення і вихід із ситуації, що склалася, треба шукати спільно.
Тим більше, як вдалося з’ясувати, вона зародилася тут давно і триває уже не один рік. Зокрема, збоку засновника протягом багатьох років не здійснювався чіткий аналіз того, в яких умовах працює, а деколи просто виживає редакційний колектив. Досить сказати, що протягом останніх 15 років в редакції не проводилися елементарна інвентаризація, інші обов’язкові заходи.
Є що аналізувати й редакційному колективу. 25 років тому, коли було засновано газету «Західний Донбас», вона мала тираж 40 тисяч примірників. Тут працювали високопрофесійні журналісти. Окрім гарантованої заробітної плати, редакція щомісяця виплачувала своїм працівникам премії в розмірі місячного окладу, сплачувала їхні комунальні послуги, плату за дитячі садки, забезпечувала 30-відсоткові путівки тощо. Нині такий досвід втрачено.
Треба спокійно і врівноважено виправити ситуацію, що склалася.
Заодно це привід для ґрунтовного аналізу всім іншим засновникам і редакційним колективам: а як у нас? Подібних конфліктів не повинно бути.
Дніпропетровська обласна організація Національної спілки журналістів