Відбулося чергове засідання Правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України. Розглянуто ряд актуальних питань, що хвилюють сьогодні медійників Дніпропетровщини. Говорили про стан локальних медіа у регіоні і про те, як зміняться правила на медіаринку з прийняттям Закону «Про медіа», про роботу Центру журналістської солідарності у Дніпрі і про об’єднання зусиль для допомоги колегам. Ухвалили рішення оголосити творчі конкурси для журналістів та підтримати ініціативи спортивно-оздоровчого центру «Тригол».
«Сьогодні уся медіаспільнота Дніпропетровщини, наша обласна журналістська Спілка – працівники апарату і члени НСЖУ – усі ми продовжуємо тримати інформаційний фронт, кожен на своєму місці. Попри труднощі, попри виклики сьогодення, обмежені людські і фінансові ресурси, – зазначив голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук. – На жаль, не усі газети нашої області, які оголосили передплату на 2023 рік і планували виходити, витримали жорсткі умови сьогодення. Вже у березні про свою ліквідацію оголосила редакція «Покровського краю». Не виходить і обласна газета «Зоря». Колишніх районок лишилось усього 9…»

Обласна журналістська організація по можливості підтримує колег. Зокрема, у Центрі журналістської солідарності проводяться навчальні заходи, відбуваються зустрічі на професійні теми, обговорення актуальних питань, неформальне спілкування тощо. Повідомлення про нові можливості для медіа – оголошення про грантові конкурси, менторську допомогу, юридичні консультації – можна прочитати на інформаційних ресурсах ДОО НСЖУ.
Про свою роботу обласна Спілка оперативно інформує спілчан. Матеріали виходять на сайті організації, на офіційній сторінці у Фейсбук, в Телеграм і у Вайбер-спільноті. «До речі, ми продовжуємо розширювати наші інформаційні можливості, йдемо в ногу з часом: вже створили акаунт в Інстаграм і знімаємо відео для Ютуб-каналу», – додав Олексій Ковальчук.
На базі ДОО НСЖУ з липня минулого року працює Центр журналістської солідарності. Така ініціатива НСЖУ (зараз в Україні діє шість Центрів) створена для того, щоб допомагати медійникам, які постраждали від війни.
«Спершу це була екстрена допомога колегам, котрі виїжджали з небезпечних місць – фінансова, інформаційна, психологічна, консультаційна тощо. І сьогодні Центр журналістської солідарності підтримує колег, аби вони залишались у професії. Завдяки міжнародним партнерам медійники можуть звернутись також по технічну допомогу, – розповіла координаторка Наталя Назарова. – За 9 місяців роботи ми провели 43 заходи, охопивши загалом 776 осіб. Водночас наш Центр діє як коворкінг – тобто сюди можна прийти попрацювати. На випадок блекауту маємо генератор електричного струму і Старлінк».
Послугами безкоштовного прокату сертифікованого захисного спорядження Дніпровського Центру користуються не лише медійники нашого регіону, а й фіксери, які через Дніпро їдуть працювати на передову, чи ближче до лінії фронту, а також іноземні журналісти.
Нині під опікою Дніпровського Центру перебуває 17 журналістів і 4 студентів-переселенців. Не усі вони проживають у Дніпрі – є в Жовтих Водах, у Верхньодніпровську, в Кам’янському районі. Дехто вже тут працевлаштувався.
Олексій Ковальчук звернувся до присутніх керівників регіональних журналістських осередків із проханням стежити за ситуацією у районах, містах, своєчасно повідомляти про колег, які потребують допомоги: «Усі разом залучатимемо і Спілку, і міжнародних партнерів, в міру можливостей – місцеву владу, аби допомогти колегам пережити складну ситуацію. Будьмо солідарні, пам’ятаємо гасло Спілки – «Журналісти важливі!».
Окремо на засіданні Правління було розглянуто питання про Закон України «Про медіа», зокрема, висловлено думку про ініціювання внесення правок до цього закону.
«У березні ми організували зустріч представників медіа із юристом. Наш колега – адвокат, член Ревізійної комісії Національної спілки журналістів України, голова Ревізійної комісії Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Сергій Воронський дуже доступно і детально розповів колегам, як змінились правила на медіаринку, пояснив, чи потрібна газетам «повторна реєстрація», наголосив на важливих моментах для подальшої роботи медіа, – зазначив Олексій Ковальчук. – На сайті Нацради вже є підзаконні акти, які винесені на громадське обговорення. Прошу усіх почитати їх уважно, ми ще можемо подати свої зауваження».
Минулого року через повномасштабну російську агресію не оголошувались творчі конкурси для журналістів. Нині учасники засідання прийняли рішення до Дня журналіста провести творчий конкурс під гаслом «Інформаційний фронт», про що додатково буде повідомлено на сайті обласної організації.
Поновив свою роботу Дискусійний клуб. Схвалено проведення міжнародних спортивних змагань в рамках V малої олімпіади серед представників ЗМІ Придніпров’я (України) Європи «Кубок Дракоші-2020/2023 меморіалу Олександра Бухтатого СОЖЦ ДОО НСЖУ «Тригол» спільно з НСЖУ та Центрами журналістської солідарності.
Активне життя обласної журналістської організації триває. Ми були й залишаємося разом. Тож працюємо далі заради нашої перемоги.
Фото Віктора Качанова.






