Команда Дніпровського центру журналістської солідарності НСЖУ разом із колегами-медійниками з Дніпропетровщини взяла участь у медіаконференції Donbas Media Forum 2024, що відбулася 18-19 жовтня у Києві.
Масштабна щорічна подія була присвячена трансформаціям, які переживає українська медійна спільнота через військову агресію Росії. Форум став майданчиком для 47 різноманітних подій, зокрема панельних дискусій, воркшопів, презентацій, лекцій, публічних бесід та показів 9 документальних фільмів, які висвітлювали актуальні проблеми сучасної української журналістики.
Ключові теми конференції охопили широкий спектр питань: від стійкості незалежних регіональних медіа сходу та півдня України до їхньої ролі у процесі відновлення та відбудови країни. Учасники й учасниці активно обговорювали питання етики та саморегуляції в медіа, безпеки журналістів під час війни, а також стратегії боротьби з дезінформацією та пропагандою. Особливу увагу приділяли проблемам євроінтеграції та роботі українських медіа для аудиторії на окупованих територіях.
Національна спілка журналістів України реалізувала 4 інформаційні кампанії у межах Форуму. Так, представила дві фотовиставки («Розстріляна свобода слова» та «Об’єднані серця сімей зниклих безвісти та полонених»), воркшоп на тему «Як і що писати про полонених», а також документальну стрічку «На межі» про незламного редактора золочівської газети з Харківської області Василя Мирошника.
Презентація фільму відбулася за участі першої секретаря НСЖУ Ліни Кущ, координаторок Центрів журналістської солідарності Дніпра й Запоріжжя Наталі Назарової та Валентини Манжури, а також журналістки газети «Вісті Зміївщини» з Харківщини Тетяни Логвіної. Вони, зокрема, наголосили на значенні прифронтових регіональних редакцій й важливість друкованого слова під час війни.
На виставці «Розстріляна свобода слова» продемонстрували артефакти та особисті речі журналістів, які пережили жахи російської окупації та полону, а також тих колег, хто віддав життя за правду. Експозицію презентувала Національна спілка журналістів України у партнерстві з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.
Серед експонатів – пошкоджений захисний шолом. Ним тривалий час користувався польський документаліст-фрілансер Себастьян Плохарський, висвітлюючи війну в Україні.
«Ми надали польському колезі професійне захисне спорядження, та наприкінці липня під час відрядження до Торецька на Донеччині вийшла з ладу система кріплення його шолома і він вже зовсім не тримався на голові, – розповідає координаторка Дніпровського центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова. – Шолом замінили на новий, а «відпрацьований» передали до музею Спілки як свідчення небезпечної та напруженої роботи журналістів».
Дякуємо колегам за можливість доєднатися до масштабної медіаподії! Журналісти важливі!
Інформаційна служба ДОО НСЖУ