На сайті «Главное» 25 грудня було розміщено матеріал під назвою «Почти 73% украинцев выступили против АТО» (http://glavnoe.ua/news/n206469, 25 декабря 2014, 21:11). В публікацій йшлося про результати проведеного 12-19 грудня центром «Соціальний моніторинг» та Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка соціологічного опитування, під час якого було опитано 2102 респондента віком від 18 років в усіх областях України, а також на підконтрольних українській владі територіях Донецької та Луганської областей. Темою опитування було визначення громадської думки щодо проведення антитерористичної операції (АТО).
Як випливає із результатів дослідження, які були наведені сайтом «Главное», 23,6% респондентів повністю підтримують проведення АТО, 26,8% відповіли, що скоріш підтримують, 13% — скоріш не підтримують, 17,4% повністю не підтримують проведення АТО, а 19,2% не визначилися із відповіддю. При цьому 72,9% респондентів відповіли, що підтримують завершення проведення АТО. Однак, в публікації не вказано ані формулювання цього питання, ані варіантів відповіді.
Отже, за повну або часткову підтримку дій української влади щодо проведення АТО висловилося 50,4% респондентів, тоді як проти – 30,4% опитаних.
Тобто, зміст та назва публікації протилежні.
Нажаль, це далеко не перший випадок, коли ненавмисно (або, що гірше – свідомо) перекручується соціологічна інформація, яка потребує ретельного фахового аналізу та відповідних коментарів журналістів.
Будемо сподіватися, що засоби масової інформації надалі проявлятимуть більше уваги та відповідальності у висвітленні таких резонансних фактів.
Владислав Романов, політолог
http://dnepronews.com.ua/krivoy_rog/articles/Policy/2014-12-26/8797.php